Dzień Sportu w Gimnazjum nr 2

Dnia 9 czerwca 2017 r.  odbył się Dzień Sportu Szkolnego. W tym dniu uczniowie z klas I - III zaprezentowali swoje umiejętności ruchowe biorąc udział w różnych konkurencjach sprawnościowych. Uczniowie poszczególnych klas startowali w 9 konkurencjach: bieg z pałeczką sztafetową, kozłowanie piłki koszykowej, bieg z piłeczką do tenisa stołowego położoną na łyżce, skoki z piłką, skoki dodawane, żonglerka z piłką nożną, podbijanie piłki ławeczką, tor zwinnościowy, przeciąganie liny. Rywalizacja drużyn była duża. Szczególne emocje towarzyszyły w próbach zwinnościowych wyścigów rzędów. Po tych konkurencjach był remis między klasą IIIB i klasą IIA. Rozstrzygnięcie wyników nastąpiło w finałowych próbach siłowych - przeciągania liny. Po zaciętym boju o miano najlepszej klasy w szkole i przy głośnym dopingu zwycięstwo odniosła klasa III B, 2 miejsce zajęła klasa II A, 3 miejsce zajęła klasa  III A, 4 miejsce zajęła klasa I A, 5 miejsce zajęła I B. W podsumowaniu udziału dziewczyn w konkurencjach sportowych  1 miejsce zajęła klasa III A, 2 miejsce zajęła klasa I B, 3 miejsce zajęła klasa I A. Gratulujemy wygranej klasie III B i dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w Dniu Sportu i kibicującym swoim drużynom!