Zestawienie osiągnięć uczniów Gimnazjum nr 2 w Bielsku-Białej w roku szkolnym 2013/2014:

Zestawienie osiągnięć uczniów Gimnazjum nr 2 w Bielsku-Białej w roku szkolnym 2013/2014:

 

Przedmioty humanistyczne:

Tomasz Praszkiewicz kl.3c – 2 miejsce w konkursie wiedzy na temat ,,Rola i znaczenie władzy samorządowej w państwie demokratycznym zorganizowanym w ramach projektu ,,Dzień Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej”Finał konkursu odbył się w ZSO im. Armii Krajowej w Bielsku – Białej.Opiekun- p. Stanisław Grzybowski (historia, wos)

Bartosz Źrebiec kl.1b - 3 miejsce w konkursie wiedzy z edukacji o bezpieczeństwie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Polska - Świat. Finał odbył się w LO im. T. Kościuszki w Bielsku - Białej. W finale startowało 42 uczniów z 21 gimnazjów z Podbeskidzia.Opiekun- p. Stanisław Grzybowski (historia, wos)

Anna Suchy, Kacper Błotko, Paweł Czaja kl.2a - 4 miejsce w wyścigach kartingowych dla gimnazjów dawnego woj. bielskiego.  Wyścigi organizowane były przez Stowarzyszenie Polska - Świat. Opiekun- p. Stanisław Grzybowski (historia, wos):

Filip Sperlich, Klaudiusz Gonczarenko, Dominik Hofman- 1 miejsce w konkursie organizowanym przez Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku - Białej pod nazwą ,,Mechaniczna Pomarańcza”. Opiekun- p. Stanisław Grzybowski (historia, wos)

Gabriela Gawlas kl.3a- 4 miejsce w konkursie wiedzy na temat ,,Rola i znaczenie władzy samorządowej w państwie demokratycznym zorganizowanym w ramach projektu ,,Dzień Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej” . Finał konkursu odbył się w ZSO im. Armii Krajowej w Bielsku – Białej. Opiekun- p. Monika Girtler-Jamka (historia,wos)

Anna Kubaczka kl.2b1 miejsce w konkursie literacko – plastycznym „Pochwal się Polską” - Opiekun- p. Aleksandra Szyra (j.polski) 

 

Przedmioty przyrodnicze:

Natan Jodkowski, Gabriela Gawlas kl.3a - wynik średni wyższy w Międzygimnazjalnym Konkursie "Z chemią na TY", organizowanym przez BSP- Opiekun- p. Joanna Majcherczyk (chemia)

Natan Jodkowski, Gabriela Gawlas – kl. 3a - udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Chemii - Opiekun- p. Joanna Majcherczyk (chemia)

Gabriela Gawlas kl.3a– wyróżnienie w konkursie "Coś z niczego" org. Urząd Miasta, projekt "Dobrej Energii" – Opiekunowie - p. Joanna Majcherczyk (chemia) i p. Marta Jurasz (biologia)

N. Jodkowski4 miejsce i tytuł laureata w konkursie wiedzy o Bielsku-Białej, organizowanym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej, pod patronatem Prezydenta Miasta Jacka Krywulta - Opiekun- p. Małgorzata Filuś (geografia)

O. Majerska –6 miejsce i tytuł laureataw konkursie wiedzy o Bielsku-Białej, organizowanym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej, pod patronatem Prezydenta Miasta Jacka Krywulta - Opiekun- p. Małgorzata Filuś (geografia)

           Daniel Senecki-kl.1a- wynik dobry w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur - Opiekun- p. Monika Biernat (matematyka)

 

Osiągnięcia z j. angielskiego, j. włoskiego:

Patryk Krzyżak kl.3b (opiekun Iwona Karolewicz – Mamica) i Natan Jodkowski kl.3a (opiekun Wiesław Mamoń) - FINALIŚCI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla Szkół Gimnazjalnych organizowanego przez Dyrektora i nauczycieli języka angielskiego ZSO im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej we współpracy ze Szkołą Języków Obcych Oxford Centre.

Dawid Stanek kl.1a – 6 miejsce w Konkursie z Języka Włoskiego org. przez Gimnazjum KTK – opiekun p. Dorota Niemirowska (j.włoski)

Paulina Kwaśna kl.3b4 miejsce w finale konkursu z Języka Włoskiego org. przez Gimnazjum KTK – opiekun p. Dorota Niemirowska (j.włoski) 

Marika Otta zajęła 1 miejsce a 11 miejsce  Gabriele Velarde konkursie języka włoskiego organizowanego przez Gimnazjum KTK (opiekun p. Anna Wojtaszek-Ziobro)

Osiągnięcia sportowe: 

Nazwa zawodów

Zdobyte miejsce

Skład drużyny

Miejska Gimnazjada Młodzieży Szkolnej

Biegi Rozstawne-sztafeta szwedzka chłopców (100,200,300,400m)

2 miejsce

Nowiński Kamil, Geller Kamil, Bojczuk Krzysztof, Michalak Bartosz

 

Biegi Rozstawne-sztafeta szwedzka dziewcząt (100,200,300,400m)

 

2 miejsce

Drążek Natalia, Haczek Klaudia, Radoń Julia, Radoń Kamila

Zawody rejonowe - Gimnazjada

Biegi Rozstawne-sztafeta szwedzka chłopców

2 miejsce

Nowiński Kamil, Geller Kamil, Bojczuk Krzysztof, Michalak Bartosz

 

Biegi Rozstawne-sztafeta szwedzka dziewcząt

 

5 miejsce

Drążek Natalia, Haczek Klaudia, Radoń Julia, Radoń Kamila

 

Nazwa konkurencji

Zdobyte miejsce

Nazwisko i imię ucznia

Drużynowe Zawody Lekkoatletyczne Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych

Skok w dal

1 miejsce

Kamila Radoń- 4,49 m

300m

4 miejsce

Krzysztof Bojczuk - 41,2 s

300m

5 miejsce

Julia Radoń - 47,9 s

Sztafeta 4x100m

5 miejsce

Drążek N , Haczek K, Radoń J , Radoń K - 58,2 s

Lekka  Atletyka  -  Euroregion  Beskidy - eliminacje

Skok w dal

1 miejsce

Kamila Radoń

Rzut piłeczką palantową

2 miejsce

Agnieszka Jakubiec

Rzut piłeczką palantową

2 miejsce

Kamil Nowiński

Rzut piłeczką palantową

3 miejsce

Adrian Skrzypczak

Międzynarodowe Zawody w Lekkiej Atletyce Euroregionu Beskidy

Rzut piłeczką palantową

2 miejsce

Kamil Nowiński

Rzut piłeczką palantową

3 miejsce

Agnieszka Jakubiec

Skok w dal

4 miejsce

Kamila Radoń

Drużynowe biegi przełajowe

Sztafeta dziewcząt

5 miejsce

 

Sztafeta chłopców

5 miejsce

 

Opiekun- p. Małgorzata Mirocha

5 miejsce w mieście w VIII Turnieju Walentynkowym w gimnastyce sportowej.Nasze Gimnazjum reprezentowały: Agnieszka Jakubiec, Julia Radoń, Dominika Pisarska, Justyna Pakosz, Natalia Drążek, Laura Murtez, Karolina Bieniek   (Opiekun- p. Beata Szczurko)

4 miejsce w mieście -Gimnazjada piłki ręcznej dziewcząt. Skład drużyny: Kamila Radoń, Julia Radoń, Dominika Pisarska, Justyna Pakosz, Natalia Drążek, Roksana Kaczor, Karolina Okoko, Klaudia Haczek, Magdalena Strojny (Opiekun- p. Beata Szczurko)

2 miejsce w mieście - w Gimnazjadzie Piłki Siatkowej Dziewcząt. Skład drużyny: Kamila Radoń, Julia Radoń, Dominika Pisarska, Natalia Płosa, Natalia Drążek, Agnieszka Jakubiec, Anna Suchy, Klaudia Haczek, Magdalena Strojny (Opiekun- p. Mariola Siemiątkowska)

5 miejsce - Dawid Sikora w Mikołajkowym Turnieju Strzeleckim w konkurencji karabinu sportowego (Opiekun- p. Mariola Siemiątkowska)

Nasze inne sukcesy i akcje

SOLIDARNI Z POSZKODOWANYMI W odpowiedzi na apel Ukraińskiego Czerwonego Krzyża oraz Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku- Białej młodzież naszej szkoły włączyła się do akcji pod hasłem „POLSKI CZERWONY KRZYŻ DLA UKRAINY” organizując zbiórkę datków pieniężnych. Członkowie szkolnego koła PCK zebrali łącznie 131,68 zł. Pieniądze zostały przekazane do Zarządu PCK w Bielsku-Białej. Środki będą przeznaczane na pomoc poszkodowanym na Ukrainie oraz uchodźcom przebywającym na terenie kraju. (opiekun p. Beata Szczurko)

POMAGAMY INNYM Działalność szkolnego koła PCK to przede wszystkim niesienie pomocy innym. Poprzez włączanie się do akcji charytatywnych młodzież pomaga potrzebującym i realizuje szczytne cele PCK. W styczniu uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji organizowanej przez Zarząd Rejonowy PCK pod hasłem „POMAGAM INNYM”. Jej celem była sprzedaż 100 szt. „MARECZEK PCK” o nominale 1 zł. Zebraliśmy ogółem 191 zł. Dyrektor Szkoły, oraz członkowie szkolnego koła PCK wraz z opiekunem dziękują nauczycielom, uczniom, rodzicom naszej szkoły, którzy włączyli się w akcję „POMAGAM INNYM”. Zebrane w ten sposób środki zostały przekazane do Zarządu PCK i przeznaczone na pomoc dla najbardziej potrzebujących. (opiekun p. Beata Szczurko)

POLA NADZIEI Aktywny udział w akcji „POLA NADZIEI” - 8 miejsce (na 56 szkół biorących udział w akcji) - ( opiekun p. J.Majcherczyk)

Certyfikaty

banner2
szkola